enfrdeitptrues

Kontakt

Pozice:
Radek Novák, předseda spolku
Adresa:
Bartošovice 1
742 54 Bartošovice

Bartošovice
Moravskoslezský kraj
Česká republika (CZ)
Telefon:
+420 608 248 077

Kontaktní formulář

Poslat email
(volitelné)

Další údaje

Další údaje:

Váš prohlížeč je zastaralý -nepodporuje zobrazení SVG, chcete-li vychutnat moderní komfort našich stránek aktualizujte si prohlížeč na nejnovější

Území Místní akční skupiny Regionu Poodří sdružuje 39 obcí s 68 669 obyvateli a územím o rozloze 626 km2. Celé území spolku spadá do bývalého okresu Nový Jičín, Moravskoslezského kraje, v rámci NUTS II Moravskoslezsko.

 

Obce MAS Regionu Poodří:

Albrechtičky, Bartošovice, Bernartice nad Odrou, Bílov, Bílovec, Bítov, Bravantice, Fulnek, Heřmanice u Oder, Heřmánky, Hladké Životice, Jakubčovice nad Odrou, Jeseník nad Odrou, Jistebník, Kateřinice, Klimkovice, Kujavy, Kunín, Libhošť, Luboměř, Mankovice, Mošnov, Odry, Olbramice, Petřvald, Pustějov, Sedlnice, Skotnice, Slatina, Spálov, Studénka, Suchdol nad Odrou, Šenov u Nového Jičína, Tísek, Trnávka, Velké Albrechtice, Vražné, Vrchy, Zbyslavice.

 

Území spolku se nachází podél řeky Odry, jde o území mezi Jeseníky a Beskydami. Na území MAS se rozkládá Chráněná krajinná oblast Poodří, která byla vyhlášena v březnu 1991 k ochraně mezinárodně cenných mokřadních biotopů v nivě řeky Odry. CHKO se stala součástí Ramsarské úmluvy, byla zařazena do soustavy NATURA 2000 a je Evropsky významnou lokalitou a Ptačí oblastí. A přírodní park Oderské vrchy, který se nachází mezi Nízkým Jeseníkem a Moravskou bránou, na území Moravskoslezského a Olomouckého kraje. Přírodním parkem bylo toto území o rozloze asi 287 km2 prohlášeno v roce 1994. Charakteristické jsou pro tuto oblast plošiny a hluboce zaříznutá údolí vodních toků. Lesní porosty Oderských vrchů jsou smíšené lesy smrků a buků.